Product Details:
| Bulb Shape | Round |
| Wattage | 15 W |
| Battery Capacity | 2000 mAh |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Backup Time | 4 hours |
| Charging Source | AC 220 240 V |
| Body Material | Plastic |
| Control Type | Switch Control |
| Additional Features | Fast Charging, Auto On During Power Cut, Overcharge Protection |
| 75 per pieces AC DC LED BULB EMERGENCY BULB. | 1500/20 pcs |
2000 mah Battery 15W AC DC LED BULB EMERGENCY BULB Inverter Bulb.
1500/20 pcs. 25000hr running life 6500k white light