Product Details:
| Current Rating | 2A |
| Material | Plastic |
| Bulb Base Type | B15 |
| Warranty | 9 months |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Installation Way | Cable |
| Body Material | Plastic |
| Base Type | B22 |
| Finish | Gold Plate |
| Shape | Round Base |
| Color | White |
Product Details:
| Body Material | Plastic |
| Base Type | B22 |
| Brand | Aman |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Installation Way | Cable |
| Product Code | Multi Bulb Holder |
| Voltage V | 240 V |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Holder Type | Batten Holder |
| Material | PVC |
| Base Type | B22 |
| Socket Type | B22 |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Color | White |
| Size | 2 Module |
| Wire Provision | Without Wire |
| Diameter | 10 cm |
| Brand | Aman |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Polycarbonate & Brass |
Product Details:
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Installation Way | Cable |
| Body Material | Ceramic |
| Base Type | B22 |
| Color | White |
| Finish | Gold Plate, Brass, Bronze |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Current Rating | 2A |
| Material | Polycarbonate |
| Holder Type | Batten Holder |
| Bulb Base Type | B22 |
| Voltage | 220-240V |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | ABS Plastic |
| Current Rating | 2 Amp |
| Bulb Base | B22 |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
Product Details:
| Current Rating | 2A |
| Material | Plastic |
| Bulb Base Type | B15 |
| Warranty | 6 months |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |