Product Details:
| Current Rating | 15A |
| Switch Size | 1 Module |
| Circuit Type | One Way |
| Usage/Application | Home |
| Switch Type | Non-modular Switch |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Rated Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
| IS Standard | IS 3854 |
We deals in best quality of Electrical Switch
Features:
Premium design
Best Finish
Good look
Excellent performance
Durable
Product Details:
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Switch Type | Modular Switch |
| Current Rating | 20A |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Material | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Number Of Pins | 3 |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Color | White |
| Current Rating | 16 Amp |
| Power | 1000 watt |
| Brand | Aman |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishing Type | Matte Finish |
Five in One Combined Box
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Number of Modules | 1 Module |
| Rated Current | 6 A |
| Brand | Aman |
| Switch Type | 1 Way |
| Current rating | 6A |
| No. of Modules | 1M |
| Series | Roma |
| Finish Type | Glossy |
| Color | White |
| Plate Material | Abs |
| Switch Material | ABS |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Electric Fitting |