Product Details:
| Type | 3 Pin |
| Current | 10 A |
| Color | Black |
| Usage/Application | Electric |
| Led Indicator | Yes |
| USB Port | No |
| Socket With Shutter | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| No. of Sockets | 6 |
| Number Of Switch | 4 |
61 per piece 6+1 extension.
Product Details:
| No. of Sockets | 3 |
| Type | 2 Pin |
| Current | 6 A |
| Pin Type | 3 |
| Cord length | 4 m |
| Indicator | Yes |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| No. of Sockets | 3 |
| Type | 2 Pin |
| Current | 13 A |
| Cable Length | 5 mtr |
| Usage/Application | Home Appliances |
| Number Of Switch | 1 |
| Color | Brown |
| Led Indicator | Yes |
| USB Port | No |
| Socket With Shutter | No |
| Country of Origin | Made in India |
Short wire - 85 per piece 4gaj
Long wire - 95 per piece 6 gaj.
Product Details:
| Usage/Application | Electrical Purpose |
| Material | PVC |
| Mounting Type | Surface Mounting |
| Number of Ways | 8-Way |
| Current | 6 Amo |
| Voltage | 240 V |
| Color | White |
| Shape | Square |