Product Details:
| Current Rating | 10A |
| Model | Penta |
| Circuit Type | 1 Way |
| Color | White |
| Number of Module | 1M |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 240V |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering quality product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Module Size | 8 Module |
| Finish Type | Glossy |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Anchor Penta 8 Moudlar Plate to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Square |
| Color | White |
Modular Plates With Indicator silver foiling
Product Details:
| Module Size | 3 Modules |
| Finish | Glossy |
| Finish Type | Glossy |
| Color | Red |
| Shape | Rectangular |
| Material | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Module Size | 3 Module |
| Finish Type | Glossy |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Home |
| Switch Type | Modular Switch |
| Country of Origin | Made in India |
We deals in best quality of Modular Switch Plates
Features:
Premium design
Best Finish
Good look
Excellent performance
Durable
Product Details:
| Material | Polycarbonate |
| Current rating | 25A |
| No. of Modules | 1M |
| Finish Type | Glossy |
| Color | White |
| Brand | Genix |
| Voltage | 240V |
Product Details:
| Current Rating | 16 A |
| Material | Polycarbonate |
| Pin Type | 3 Pin Socket |
| Brand | Genix |
| Color | White |
| Socket With Shutter | No |
| Application | Home and Offices |
| Voltage | 240 V |
310/10 pcs
Being a leading firm in this industry, we are deeply engaged in offering a high-quality range of 16amp Three Pin Socket Modular Shutter
Get best price for 16amp Three Pin Socket Modular Shutter