Product Details:
| No.of Poles | 1 Pole |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Warranty | 18 months |
| Color | White |
Product Details:
| Number of Ways | 1 way |
| Phase Configuration | 1 way |
| Door Type | Double Door |
| Connection Type | 3 Way |
| No. of Doors | Double Door |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| IP Rating | IP65 |
| Color | White |
| Type of Requirement | Quarterly / Half Yearly / Annual |
| Incomer Provision | MCB |
| Box Type | Standard DB |
| Door/Cover Style | Acrylic (Transparent) |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Connection Type | 4 Way |
| Door Type | Single Door |
| Material | ABS |
| Color | White |
| Type of Requirement | Monthly |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Connection Type | 2 Way |
| Door Type | Single Door |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Color | White |
| Type of Requirement | Quarterly / Half Yearly / Annual |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| No.of Poles | Single Pole |
| Rated Current | 25a |
| Breaking Capacity | 15 kA |
| Certification | IS/IEC 60898-1 |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |