Product Details:
| No. of Sockets | 4 |
| Type | 3 Pin |
| Number Of Switches | 1 |
| Cord Length | 5 m |
| Pin Type | 5 Pin Socket |
| Usage/Application | Electric |
| Output Current | 15 A |
| Voltage | 240 V |
| Body Material | ABS |
| Color | White |
| Socket With Shutter | No |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| No. of Sockets | 3 Socket |
| Voltage | 240V |
| Cable Length | 3 m |
| Cord Length | 3 m |
| Type | 3 Pin |
| Number of Outlets | 3 Outlets |
| Current Rating | 10 A |
| Pin Type | 2 Pin Socket |
| USB Support | No |
| Switch Control | Master Switch |
| Socket Type | Universal |
| Body Material | ABS Plastic |
| Product Shape | Round/Hexagonal |
| Number of Sockets | 3 |
| Number Of Switches | 1 |