Product Details:
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Material | PVC |
| No. Of Switch | 8 switches |
| Usage/Application | Home |
| Finishing Type | Wood Finish |
| Color | White & Brown |
| IP Rating | IP56 |
| Shape | Rectangular |
| Module Size | 8 X 10 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Box Type | Open Board |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 220 Piece |
| Material | PVC |
| No. Of Socket | 4 |
| No. Of Switch | 4 switches |
| Usage/Application | Home |
| Finishing Type | Matte Finish |
| Color | White & orange |
| IP Rating | IP56 |
| Shape | Rectangular |
| Module Size | 4 x 7 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Wall Thickness | 3 mm |
Product Details:
| Number of Modules | 2 Module |
| Material | Polycarbonate |
| Type | Combined Switch |
| Current Rating | 32 A |
| Color | White |
| Series / Model Name | Rider |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Finish | Matte |
| Color | White |
| Usage/Application | Electric Fitting |
| Module Size | 6 X 8 Inch |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| No. of Sockets | 3 |
| Type | 2 Pin |
| Current | 13 A |
| Pin Type | 2 |
| Cord length | 4 m |
| Indicator | Yes |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Wire Length | 5 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Short wire - 84 per piece 4gaj
Long wire - 94 per piece 6 gaj.