Product Details:
| No. of Sockets | 4 |
| Type | 3 Pin |
| Number Of Switches | 1 |
| Cord Length | 1.5 m |
| Pin Type | 5 Pin Socket |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Body Material | ABS |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| No. of Sockets | 6 |
| Type | 3 Pin |
| Current | 13 A |
| Number Of Switch | 1 |
| Cord Type | 4 gaj |
| Color | White & red |
| Led Indicator | Yes |
| USB Port | No |
| Socket With Shutter | No |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| No. of Sockets | 3 |
| Type | 2 Pin |
| Current | 13 A |
| Pin Type | 2 |
| Cord length | 4 m |
| Indicator | Yes |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Short wire - 105 per piece 4gajLong wire - 115 per piece 6 gaj.
Product Details:
| No. of Sockets | 3 |
| Type | 2 Pin |
| Current | 6 A |
| Pin Type | 2 |
| Cord length | 4 m |