Product Details:
| Current Rating | 10A |
| Pin Type | 5 Pin Socket |
| Number of Module | 1M |
| Circuit Type | 1 Way |
| Material | Polycarbonate |
| Socket With Shutter | No |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Current Rating | 16 Amp |
| Number Of Pins | 3 |
| Color | White |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Aman |
| Power | 100 Watt |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Frequency | 50 Hz |
| Type Of Plug | Male |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Number Of Pins | 3 |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Voltage | 240 V |
| Color | Grey& White |
| Current Rating | 6 Amp |
| Power | 100 watt |
| Brand | Aman |
| Colour | Black |
| Frequency | 50 Hz |
| Matarial | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Number Of Pins | 3 |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Voltage | 220 V |
| Color | White |
| Current Rating | 6 Amp |
| Power | 100 Watt |
| Brand | Aman |
| Colour | White |
| Frequency | 50 Hz |
| Matarial | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 10 Amp |
| Bulb Base Type | B22 |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Current | 6 Amp |
| Number Of Pins | 3 |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Voltage | 240 V |
| Color | Orange & Yellow |
| Power | 100 watt |
| Brand | Aman |
| Frequency | 50 Hz |
| Matarial | Plastic |