Product Details:
| Finish Type | Glossy |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering 4 Modular Plate to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Switch Type | Modular Switch |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 10A |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Model Name/Number | Dolly |
| Material | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Module Size | 3 Modules |
| Shape | Rectangular |
| Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish Type | Glossy |
| Color | Wooden |
Product Details:
| Current Rating | 6A |
| Number of Module | 1 Module |
| Circuit Type | One Way |
| Usage/Application | Home |
| Switch Type | Non-modular Switch |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Module Size | 1M |
| Finish Type | Glossy |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering quality product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Current Rating | 5A |
| Circuit Type | 1 Way |
| No. of Module | 1M |
| Color | White |
| Rated Power | 100W |
| No. of Steps | 7 Step |