Product Details:
| Current Rating | 10A |
| Color | White |
| Colour | White |
| Socket With Shutter | No |
| Material | Polycarbonate |
| Brand | Anchor |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Module Size | 4 Module |
| Color | White |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| No. of Pins | 5 Pin |
| Material | Cast Iron |
| Color | White |
| Usage/Application | Home and Office |
| Socket With Shutter | No |
| Frequency | 50 Hz |
Being a leading firm in this industry, we are deeply engaged in offering a high-quality range of Five Pin Electrical Socket
PP Material 260/50 pcs.
Get best price for Five Pin Electrical Socket
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Current Rating | 6A |
| Material | Polycarbonate |
| Socket With Shutter | No |
| Socket Type | Multi Socket |
| Module Size | 2 Module |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering quality product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Current Rating | 10amp |
| Brand | Genix |
| Material | Mild Steel |
| Color | White |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Voltage | 240 |
| Power Source | Elec |
| Number Of Sockets | 2 |
270/20 pcs . Pc MATERIAL
Product Details:
| Module Size | 3 Modules |
| Finish | Glossy |
| Color | White |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Home |
Product Details:
| Module Size | 8 Module |
| Finish | Glossy |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Square |
Product Details:
| Current | 6 A |
| No of pole | 2 Pole |
| Model | Roma |
| Colour | White |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Current Rating | 25A |
| Model | Penta |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 240V |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering quality product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Current Rating | 5A |
| Number of Module | 1 Module |
| Circuit Type | One Way |
| Color | White |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |