Product Details:
| Current Rating | 20A |
| Model | Penta |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 240V |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering quality product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 105 Piece |
| Current Rating | 16 A |
| No. of Switches | 1 |
| Combination Type | Switch with Socket |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Material | Polycarbonate |
| No. of Pins | 5 Pin |
| Socket With Shutter | No |
| Color | White |
| Rated Voltage | 240 V |
| Indicator Type | LED |
| Application | Industrial, Hotel, Home, Hospital, Shop, Office |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Current Rating | 16 A |
| Pin Type | 2 Pin Socket |
| Material | Polycarbonate |
| Socket With Shutter | No |
| Color | White |
| Packaging Type | Packet |
| Rated Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | Aman |
| Current Rating | 16 A |
| Pin Type | 3 Pin Socket |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 240 V |
| Switch type | Double Switch |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Switch Type | Modular Switch |
| Current Rating | 20A |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Model Name/Number | Flat Round |
| Material | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Current Rating | 6A |
| Model | Penta |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 240V |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Anchor Penta Modular Indicator to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Current Rating | 16A |
| No. of Switches | 1 |
| Combination Type | Switch with Socket |
| Module Size | 2M |
| Mounting Type | Surface Mount |
| No. of Pins | 5 Pin |
| Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | AC, cooler, washing machine |
| Cash on Delivery | No |
| Rated Voltage | 240 V |
| Color | White |
| Indicator Type | Neon |
| Application | Shop, Office, Hospital, Industrial, Home |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: