Product Details:
| No. of Sockets | 5 |
| Voltage | 240V |
| Rated Current | 10A |
| Current Rating | 6 A |
| Pin Type | 5 Pin Socket |
| USB Support | No |
| Switch Control | Master Switch |
| Length | 4 gaj |
| Number Of Switches | 1 |
| Protection Features | Surge Protection |
| Socket Type | Universal |
| Body Material | ABS Plastic |
| Number Of Sockets | 5 |
| Product Shape | Strip |
| Number Of Switch | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
| Cord Length | 3 m |
| Cable Length | 5 m |
We are engaged in offering quality product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.