Product Details:
| No.of Poles | 3 Pole |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Double phase |
| Warranty | 18 months |
| Packaging type | Box |
Product Details:
| No.of Poles | Single Pole |
| Rated Current | 16A |
| Breaking Capacity | 15 kA |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |