Product Details:
| Cord Length | 2 meters |
| Type | 3 Pin |
| Number of Outlets | 6 Outlets |
| Usage/Application | Home Appliances |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| No. of Sockets | 3 |
| Current | 10 A |
| Usage/Application | Home Appliances |
| Number Of Switch | 3 |
| Cord Type | 4 gaj |
| Color | White & Red. |
| Led Indicator | Yes |
| USB Port | No |
| Socket With Shutter | No |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Cord Length | 2 meters |
| Type | 3 Pin |
| Number of Outlets | 4 Outlets |
| Usage/Application | Home Appliances |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Number of Sockets | 6 |
| No. of Sockets | 6 |
| Voltage | 240 V |
| Type | 4 Pin |
| Current Rating | 10 A |
| Pin Type | 5 Pin Socket |
| Switch Control | Master Switch |
| Usage/Application | Home Appliances |
| Body Material | ABS |
| Frequency | 50 Hz |
| Color | White |
| Socket With Shutter | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Cord Length | 5 m |
| Cable Length | 3 m |
| Number Of Switches | 1 |