Product Details:
| Wire Size | 2.5 sqmm |
| Insulation Material | PVC |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial, Electrical, Electric Fitting, Wire Fitting |
| Color | Black |
| Voltage | 240 V |
| Packaging Type | Box |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
64 mtr length. 8 gauge.
Product Details:
| No. of Cores | 1 Core |
| Wire size | 1.5 sqmm |
| Conductor | Copper |
| Insulation Material | PVC |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering quality product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Wire Size | 1.5 sqmm |
| Insulation Material | PVC |
| Number Of Cores | Single Core |
| Conductor | Copper |
| Current Rating | 13A |
| Voltage | 440V |
| Suitable for | Construction, Buildings, Homes |
| Country Of Origin | Made in India |